Hjem Aktuelt Familiedag – bedre å bade i Hermetikken

Familiedag – bedre å bade i Hermetikken

Publisert:

|

Oppdatert:

Søndag klokka 12 arrangerer Orkanger Vel familiedag med gratis kanopadling og andre tilbud i Hermetikken. Nå er også en ny landgang på plass ut til den store badeflåta. Hopp uti, vatnet er reint! Landgangen har ansatte ved TechnipFMC laget på dugnad for velforeninga. Det gjorde de før sjokkbeskjeden om at spolebasen forsvinner.

Familiedagen
Arrangementet har blitt et fast innslag under Orkanger-dagene. Velforeninga tilbyr kanopadling, ansiktsmaling og andre gratis aktiviteter for små og litt større barn. Vi selger grillmat, kaffe, is og brus billig. Eneste utfordring i år kan være et varsel om sterk vind som gjør det tungt å padle med kano, men vi prøver.

TRIVSEL: Fra familiedagen i fjor. Reprise fra kl. 12 i år.

Ny landgang
Landgangen ut til den største badeflåta i Hermetikken kollapset for noen år siden. Etter litt fram og tilbake fikk Orkanger Vel en glimrende avtale med TechnipFMC. Ansatte ved spolebasen bygde ny landgang på mål mot at velforeninga kjøpe stål og treverk.

I SVEVET: Martin Raanes i Wåtland Kran & Transport heiser landgangen på plass.

Sjøsettinga ble droppet i fjor av ulike årsaker, men torsdag var alt på plass. Folk fra velforeninga, båtklubben Terna og Wåtland kran & transport fikk buksert flåta på plass, forankret den på rett sted og boltet landgangen til et landfeste og til flåta.

NESTEN I MÅL: Presisjonsarbeid i Hermetikken med Orkanger Vels uoffisielle flåtesjef Jan Aage Mortensen på sjøen.

Ta en dukkert!
«Operasjon landgang» (ikke helt som D-dagen i 1944) var gjennomført i løpet av noen få timer. Nå ligger det bedre til rette for badeliv i Hermetikken enn noen gang før. Sommeren kommer snart, men det er allerede mulig å ta en dukkert uten frostskader. Enkelte bader i Gammelosen hele året. Når folk løper i snøen fra Orklandbadet og hakker hull i isen i januar, er det forsvarlig å hoppe fra flåta i juni.

PERFEKT! Og sånn ble det. Orkanger Vel investerer store beløp i tiltak på Orkanger. Vipps 200 kroner til 112615 for et støttemedlemskap.